Coraz więcej osób docenia wartość wody jaką codziennie potrzebują do picia.

Woda w kranach jaka jest, każdy wie. Mimo wysiłków z roku na rok jest coraz gorsza nawet jeśli odpowiada normom. Jest w niej wszystko: chlor, mydła, pestycydy, fenole i trujące detergenty, oraz to co nas szczególnie interesuje kancerogeny – odpowiedzialne za raka. Im więcej zanieczyszczona, tym wymaga użycia większej ilości środków chemicznych w procesie uzdatnienia. A przecież woda potrzebna do życia, to H2O z niewielką ilością soli mineralnych. Tu chodzi o to, by woda była nie tylko smaczna, ale też aby była bezpieczna dla zdrowia i życia bo przecież tylu naszych znajomych i bliskich umarło na tzw. choroby cywilizacyjne.

Kupując wodę w sklepie nie zawsze mamy świadomość co w niej się znajduje. Często ufamy temu co wydrukowano na etykiecie, choć nie zawsze jest to prawdą.

Kupując wodę w butelkach nigdy nie kupicie jej Państwo świeżej i nie ma znaczenia, że jest szczelnie zamknięta. Nalano ją parę miesięcy temu i składowano w różnych warunkach. Taka woda również kosztuję. Zakładając, że statystyczna rodzina czteroosobowa zużywa ok. 4 litrów wody butelkowej na dobę, łatwo policzyć jakie to są koszty. Przyjmując, że średni koszt 1 litra wody butelkowanej wynosi tylko 1,5 zł, to w ciągu miesiąca płacicie już Państwo aż 180 zł (często o tym nie wiedząc, bo nie liczy się tych kosztów).

Jest inne rozwiązanie – własne źródełko z gwarantowaną czystą wodą pod ręką (Domowa stacja oczyszczania wody pitnej z certyfikatem polskim PZH) w Państwa mieszkaniu (około 120 l. wody na dobę) i to po znacznie niższych kosztach, w ratach już od 65 zł na miesiąc. Spłaca się wartość systemu bez odsetek na zasadach dzierżawy. Co najważniejsze, macie Państwo wystarczająco dużo świeżej zdrowej wody nie tylko do picia i raz na zawsze uwolnicie się Państwo z konieczności dźwigania ciężkich butelek ze sklepu.

Koszt takiej wody to średnio około 7 groszy za litr, o gwarantowanych właściwościach, pozbawionej chemii, bakterii i zanieczyszczeń promieniotwórczych, mineralizowanej dolomitem wzbogaconej o magnez – górskie źródełko.

Domowy system uzdatniania wody posiada wieczystą gwarancję i jest pod opieką serwisantów firmy Rosmosis (przegląd i wymiana wkładów filtracyjnych co 6 -7 miesięcy koszt od 104 zł), oznacza to że wszelkiego rodzaju uszkodzenia także te związane z normalnym zużyciem będą usuwane w ramach gwarancji przez Rosmosis . Rosmosis posiada też w ofercie systemy biurowe z opcją chłodzenia i podgrzewania wody gdzie woda posiada takie same parametry jak w systemach domowych. Systemy te z powodzeniem zastępują jakże kosztowne dystrybutory wody butelkowej, wody która ewidentnie pod względem chemicznym nie odbiega parametrami od „kranówki”.

Generalnie zastosowanie automatów w Firmie po pierwsze pozwala zaoszczędzić miejsca na składowanie butli (nic się nie składuje), nigdy tej wody nie brakuje, ma doskonały smak i zapach, wspaniale smakuje kawa i herbata (brak kożuchów, osadów, herbata zawsze jest przeźroczysta). Taka opcja też opłaca się nie tylko ze względu na zdrowie, ale daje też wymierne korzyści w gotówce (w załączeniu zestawienie kosztowe), oraz niezbędny prestiż. Automaty wyglądają bardzo efektownie, są ergonomiczne, nie wymagają nadzoru, po prostu zawsze działają jak VOLVO. Ceny automatów od 5700 PLN netto, koszt dowozu i montażu około 650 zł netto sztuka. W przypadku zakupu gotówką udzielimy rabatu w wysokości 10% wartości faktury netto. Automaty również można kupić ratalnie bez odsetek, rata od 180 zł.