System RO-5+ premium series typu platinum  z modułem  REDOX produkuje krystalicznie czystą wodę o wysokim pH i niskim potencjale ORP . Woda alkaliczna trzy razy bardziej nawadnia organizm , oraz dostarcza wyjątkowo szerokie spektrum mineralne . Posiada także wyjątkowo silne właściwości redukcji wolnych rodników dzięki czemu zapobiega powstawaniu wielu chorób oraz wybitnie spowalnia procesy starzenia organizmów.

Systemy oczyszczania wody metodą odwróconej osmozy prezentują nowoczesne procesy technologii uzdatniania wody. Wszelkie zanieczyszczenia (w tym szczególnie niebezpieczne dla zdrowia związki chemiczne) zostają zatrzymane i odrzucone do kanalizacji, a tylko „czysta” woda zostaje przepuszczona przez membranę osmotyczną. Stopień oczyszczania tą metodą jest bardzo wysoki i wynosi od 90 – 97%.

Systemy premium są najwyższej jakości obliczone na wieloletnią pracę , ochrona gwarancyjna zapewnia bezpłatne naprawy sprzętu .

Zasada działania

Woda jest oczyszczana poprzez przetłoczenie jej z sieci pod wpływem ciśnienia wodociągowego do wstępnych filtrów sedymentacyjnych i filtra z węgla aktywnego. Mają one na celu jej wstępne oczyszczenie z zanieczyszczeń mechanicznych i chloru. Tak przygotowana woda przechodzi przez półprzepuszczalną membranę osmotyczną, a następnie jest gromadzona w zbiorniku ciśnieniowym jako zapas czystej wody. W końcowym etapie przed pobraniem jej z wylewki, przechodzi przez mineralizator, który nasyca ją pewną ilością minerałów ( makro i micro elementów ) – głównie wapniem i magnezem.

Dane techniczne systemu odwróconej osmozy typu RO-5+ premium series typu platinium

  • zawory elektryczne
  • zbiornik, wylewka ceramiczna, przewody
  • wydajność do 400 litrów na dobę
  • mineralizator
  • vitalizer
  • czujnik przeciw zalaniowy
  • system płukania wstecznego membrany
  • system optymalizujący ciśnienie wody

Warunkiem gwarancji jest przestrzeganie terminu wymian serwisowych pomiędzy 6-7 miesiącem. Urządzenia są przystosowane do montaży w typowej szafce pod zlewozmywakiem z możliwością zainstalowania wylewki w odległości do 5 m od filtra. W przypadku niższego ciśnienia w sieci wodociągowej istnieje możliwość montaży dodatkowej pompki elektrycznej.

System przeznaczony do montażu na blacie kuchennym, szafce lub pod zlewozmywakiem.