System RO-5 + premium series silver w wersji z modułem  REDOX produkuje krystalicznie czystą wodę o wysokim pH i niskim potencjale ORP . Woda alkaliczna trzy razy bardziej nawadnia organizm , oraz dostarcza wyjątkowo szerokie spektrum mineralne . Posiada także wyjątkowo silne właściwości redukcji wolnych rodników dzięki czemu zapobiega powstawaniu wielu chorób oraz wybitnie spowalnia procesy starzenia organizmów.

Systemy oczyszczania wody metodą odwróconej osmozy prezentują nowoczesne procesy technologii uzdatniania wody. Wszelkie zanieczyszczenia (w tym szczególnie niebezpieczne dla zdrowia związki chemiczne) zostają zatrzymane i odrzucone do kanalizacji, a tylko „czysta” woda zostaje przepuszczona przez membranę osmotyczną. Stopień oczyszczania tą metodą jest bardzo wysoki i wynosi od 90 – 97%.

Systemy premium są najwyższej jakości obliczone na wieloletnią pracę , ochrona gwarancyjna ( ubezpieczenie systemu w funduszu gwarancyjnym )  zapewnia bezpłatne naprawy sprzętu.

Zasada działania

Woda jest oczyszczana poprzez przetłoczenie jej z sieci pod wpływem ciśnienia wodociągowego do wstępnych filtrów sedymentacyjnych i filtra z węgla aktywnego. Mają one na celu jej wstępne oczyszczenie z zanieczyszczeń mechanicznych i chloru. Tak przygotowana woda przechodzi przez półprzepuszczalną membranę osmotyczną, a następnie jest gromadzona w zbiorniku ciśnieniowym jako zapas czystej wody. W końcowym etapie przed pobraniem jej z wylewki, przechodzi przez mineralizator, który nasyca ją pewną ilością minerałów ( makro i mikro elementów )  – głównie wapniem i magnezem.

Dane techniczne systemu odwróconej osmozy typu RO-5 + premium series silver

  • dedykowana pompa optymalizująca ciśnienie wody
  • zawory elektryczne
  • zbiornik, wylewka plastikowa, przewody
  • wydajność do 100 litrów na dobę
  • mineralizator

Warunkiem gwarancji jest przestrzeganie terminu wymian serwisowych pomiędzy 6-7 miesiącem. Urządzenia są przystosowane do montażu w typowej szafce pod zlewozmywakiem z możliwością zainstalowania wylewki w odległości do 5 m od filtra.

System przeznaczony do montażu na blacie kuchennym, szafce lub pod zlewozmywakiem.